4 października 2022 r. w Gminnym Centrum Biblioteczno – Kulturalnym w Wyszkach odbyła się uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego połączona z obchodami V Gminnego Dnia Seniora. Złote Gody obchodziło 19 par z terenu naszej gminy.

Szanownych Jubilatów i gości powitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Falkowska. Następnie Wójt Gminy Wyszki Mariusz Korzeniewski wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym wyraził swoje uznanie dla Jubilatów oraz życzył im długich i pogodnych lat w zdrowiu, radości i życzliwości a także ciepła rodzinnego. Tak jak przed laty rozległy się dźwięki Marsza Mendelsona. Potem nastąpił uroczysty akt dekoracji par medalami, którego dokonał w imieniu Prezydenta RP Wójt Gminy Wyszki Mariusz Korzeniewski.

Przybyłym parom wręczono legitymacje, pamiątkowe dyplomy i bukiety kwiatów. Tę podniosłą chwilę uczczono lampką szampana. Były gratulacje, życzenia oraz pamiątkowe zdjęcia.

Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci mile spędzili czas z seniorami naszej gminy na wspólnym poczęstunku, śpiewie i tańcach. To wyjątkowe wydarzenie – spotkanie par z 50-letnim stażem z seniorami z terenu naszej gminy odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze. Uroczystość była okazją do wspomnień minionych lat, rozmowy i wspólnej zabawy.