W dniu 15 grudnia 2022 roku została zawarta umowa pomiędzy Samorządem Województwa Podlaskiego, reprezentowanym przez Artura Kosickiego – Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Sebastiana Łukaszewicza – Wicemarszałka Województwa Podlaskiego a Gminą Wyszki reprezentowaną przez Mariusza Korzeniewskiego- Wójta Gminy Wyszki przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy- Teresy Falkowskiej. Zadanie pn. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Pulsze, dz. nr geod. 649 współfinansowane z budżetu Województwa Podlaskiego, operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”, w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Koszt całego przedsięwzięcia to 1 798 839,00 zł, z czego dofinansowanie wynosi 1 144 601 zł a wkład własny to 654 238,00 zł. Celem operacji jest poprawa warunków życia społeczności lokalnej, poprzez przebudowę drogi gminnej, łączącej się z drogą powiatową nr 1582B, co umożliwi dojazd do Kaplicy pw. Przemienienia Pańskiego w Pulszach.

W ramach realizacji zadania powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa na drodze gminnej o długości 0,953 km. Wykonany projekt poprawi warunki dojazdu do kaplicy, znajdującej się w sąsiedztwie drogi, jak również pozytywnie wpłynie na dojazdy do posesji osób zamieszkałych w okolicy.

pl

W dniu 20 lipca 2023 roku Wójt Gminy Wyszki Mariusz Korzeniewski oraz Skarbnik Gminy Teresa Falkowska podpisali umowę na zadanie pn. „Przebudowa dróg na terenie gminy Wyszki metodą zaprojektuj i wybuduj” obejmującego dwa zadania :

Zadanie 1 pn. „Budowa drogi gminnej w miejscowości Pulsze, dz. nr geod. 649” jest współfinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, związane z realizacją operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszelkich rodzajów małej infrastruktury infrastruktury w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”oraz dotacji przyznanej przez Marszałka Województwa Podlaskiego.

Zadanie 2 pn. „Przebudowa dróg na terenie Gminy Wyszki metodą zaprojektuj i wybuduj” obejmujące przebudowę drogi powiatowej Nr 1567B w m. Kamienny Dwór, dz. nr geod. 27, 2/38 oraz przebudowę drogi gminnej w m. Kamienny Dwór dz. nr geod. 25 współfinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych, ustanowionego Uchwałą Rady Ministrów z 1 lipca 2021 roku Nr 84/2021 w wysokości 98 % wartości Inwestycji.

W ramach inwestycji zaplanowano przebudowę drogi w miejscowości Pulsze i Kamienny Dwór. Wykonawcą zadania jest Zakład Usługowo Handlowy DOM-BUD Janusz Dworakowski, Barwikowska 7, 18-100 Łapy. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 4 368 500,00 .

mar