29 maja 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie budynku aktywności lokalnej i strażnicy OSP w Niewinie Borowym. Zebranych przywitał Wójt Mariusz Korzeniewski i przedstawił krótką informację o zrealizowanej inwestycji. Następnie zostały wręczone medale druhom strażakom z OSP Niewino Borowe. Odznaczeni zostali:

Złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”: Stanisław Pietraszko, Krzysztof Niewiński, Edward Niewiński.

Srebrnym medalem „Za Zasługi dla pożarnictwa” Norbert Malinowski

Brązowym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”; Sebastian Pietraszko, Jan Borowski

Odznaką „Strażak Wzorowy”: Ewa Pietraszko, Edyta Borowska, Irena Sygocka, Karolina Niewińska, Anna Malinowska, Marta Malinowska, Łukasz Niewiński

Odznaką ‘Za Wysługę Lat”: Leszek Sygocki - 40 lat; Piotr Bagiński – 30lat; Norbert Malinowski - 20 lat, Sebastian Pietraszko - 10 lat.

W uroczystościach udział wzięli:

Stefan Krajewski- wiceminister rolnictwa

Marek Malinowski- Wicemarszałek Województwa Podlaskiego,

Stanisław Derehajło – radny Sejmiku Województwa Podlaskiego,

Sławomir Jerzy Snarski -  Starosta,

Krzysztof Konicki – Dyrektor Zarządu Związku OSP,

Wojciech Kusznerko- Komendant Powiatowy PSP,

Marcin Lasota – Przewodniczący Rady Gminy Wyszki,

Koła Gospodyń wiejskich, strażacy, radni, wykonawcy, inspektorzy oraz mieszkańcy.

Budowę budynku rozpoczęto w 2023 r. Wykonawcą był Zakład Usługowo Handlowy Dom-Bud Janusz Dworakowski z Łap. W ramach zadania wybudowano świetlicę wraz z garażem dla OSP. Zadanie dofinansowane było z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość zadania 2 832 500,00 zł w tym dofinansowanie z BGK w kwocie 2 549 250,00 zł, wkład własny gminy w kwocie 283 250,00 zł.