25.08.2024 r. w Wyszkach odbyły się Parafialno - Gminne Dożynki. Rozpoczęły się dziękczynną Mszą Św. o godz. 12.15 w kościele parafialnym, którą celebrował Proboszcz ks. Edward Sitnik. Tradycyjnie już, wszyscy zgromadzeni na dożynkach podzielili się chlebem ofiarowanym przez parafian w procesji darów. Dalsza cześć uroczystości, miała miejsce na placu przy Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym.

Zastępca Wójta Tadeusz Wielanowski oraz Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno –Kulturalnego  Marek Jarosz przywitali wszystkich przybyłych na Dożynki oraz zaprosili do wspólnej zabawy i korzystania z przygotowanych atrakcji. Wieńce dożynkowe przygotowali mieszkańcy Wyszek, Mieszuk, Kalinówki i Szczepan. Najmłodsi mogli pobawić się na dmuchanym placu zabaw, poturlać w pianie oraz obejrzeć pokaz sprzętu wojskowego. Było stoisko informacyjne Urzędu Gminy dotyczące Programu Czyste powietrze. Można było też honorowo oddać krew. Wszyscy uczestnicy dożynek mogli spróbować pysznych potraw i wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich: Aktywna Wieś z Niewina Borowego oraz Razem z Wyszek.

Podczas biesiady przy wiejskich stołach czas umilały ludowe przyśpiewki w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich, zespołu Wiosenny Sad, Kolej na Łapianki, Marty Topczewskiej oraz studio piosenki FART. Imprezę zakończyła dyskoteka pod chmurką oraz koncerty zespołów: Kapela Pod Wezwaniem, ALSTER oraz Forti.