W dniu 8 sierpnia 2024 roku Klub Seniora w Strabli świętował Jubileusz 15-lecia oraz 5-lecia Koła Gospodyń Wiejskich. Uroczystości jubileuszowe miały miejsce w Szkole Podstawowej im. Ryszarda Kaczorowskiego w Strabli. Swoją obecnością zaszczycili m.in.: Proboszcz Parafii w Strabli ks. Maciej Łukaszewicz, Proboszcz Parafii w Sadownem ks. Antoni Kunicki, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego pan Marek Malinowski, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego pan Stanisław Derehajło, Starosta Bielski pan Sławomir Jerzy Snarski, Wiceburmistrz Bielska Podlaskiego pani Iwona Kołos, Wójt Gminy Wyszki pan Mariusz Korzeniewski, Przewodniczący Rady Gminy Wyszki pan Marcin Lasota, Skarbnik Gminy Wyszki pani Teresa Falkowska, Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Wyszkach pan Marek Jarosz, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Wyszkach pani Barbara Wyszkowska-Perkowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strabli pani Agnieszka Nazarko oraz Koła Gospodyń Wiejskich na czele z: z-cą przewodniczącej Koła”Razem” z Wyszek panią Jadwigą Borowską, przewodniczącą Koła ”Aktywna Wieś” panią Bożeną Gromada z Niewina Borowego, przewodniczącą panią Wandą Łapińską z Suraża i Zawyk, jak również przedstawiciele firm „Dembiccy” i „Drewcar”.

                Przewodnicząca i założycielka Klubu Seniora Zofia Oksiuta powitała zacnych gości i w skrócie zaprezentowała historię działalności na przestrzeni ostatnich 15 lat. Następnie podziękowała władzom samorządowym oraz przedstawicielom kół za wieloletnią, owocną współpracę wręczając pamiątkowe statuetki. Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca, a jubilaci zostali obdarowani prezentami. W dalszej części zaproszeni goście mieli okazję podziwiać występy gospodarzy i zaprzyjaźnionych kół. Strabelscy Seniorzy zadbali nie tylko o strawę dla ducha. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste biesiadowanie w miłej i przyjaznej atmosferze.

                Reasumując wieloletnią działalność Klubu Seniora i Koła Gospodyń Wiejskich „Strabella- Moja Mała Ojczyzna” można powiedzieć, że nie zmarnowali tego czasu, przełamali stereotypy, wyszli z domu, aby dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodym pokoleniem, promować swoją miejscowość, gminę , region, nabrać wiatru w żagle, bo są „młodzi duchem”, w myśl słów „Czasu nie można zatrzymać, ale można go nie zmarnować”.

                                                                                                  Opracowała: ZofiaOksiuta