W bieżącym roku dzięki otrzymanej pomocy finansowej z budżetu Województwa Podlaskiego w wysokości 69 500,00 zł oraz środków budżetu Gminy Wyszki w wysokości 27 211,30 zł zakupiono na potrzeby OSP w Pulszach średni samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes-Benz 1124.
Ochotnicza Straż Pożarna w Pulszach dotychczas dysponowała 45-letnim wyeksploatowanym pojazdem z niewielkim zbiornikiem na wodę, który znacznie ograniczał możliwości ratowniczo-gaśnicze jednostki. Nowo zakupiony samochód posiada 6-osobową kabinę, zbiornik na wodę o pojemności 2500 l, autopompę o wydajności 1600 l/min, linię szybkiego natarcia, napęd 4x4, nowoczesną zabudowę  oraz dodatkowo wyposażony został w  maszt oświetleniowy. Realizacja tej inwestycji z pewnością pozwoli strażakom szybciej i skuteczniej zwalczać różnego rodzaju zagrożenia oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy.