24 września 2021 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wyszki odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Wójta Gminy Wyszki za wybitne osiągnięcia uczniów szkół z terenu gminy Wyszki w roku szkolnym 2020/2021 w ramach Gminnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży. Program skierowany jest do uczniów osiągających indywidualne i drużynowe sukcesy sportowe oraz indywidualne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Jego celem jest promowanie uzdolnionych uczniów wśród społeczności szkolnej i lokalnej, zachęcanie ich do reprezentowania Gminy Wyszki na różnych szczeblach rywalizacji oraz doprowadzenie do wzrostu aspiracji edukacyjnych, sportowych lub artystycznych.

W uroczystości udział wzięli: Pan Franciszek Górski- Dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Kształcenia Ustawicznego z Kuratorium Oświaty, Pan Jan Zalewski – prezes Klubu Sportowego Podlasie Białystok, były zawodnik i trener w tym klubie, a także współtwórca Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku, Pan Andrzej Gliwa – trener Miejskiego Klubu Pływackiego WODNIK w Bielsku Podlaskim, Pani Zofia Oksiuta- Przewodnicząca Rady, dyrektorzy szkół oraz dumni rodzice i stypendyści.

Galę prowadzili Tadeusz Wielanowski – z-ca Wójta i sekretarz Gminy oraz Agnieszka Piotrowska – inspektor ds. oświaty, którzy dokonali prezentacji uczniów – stypendystów.

W roku szkolnym 2020/2021 nagrodzonych zostało 9 uczniów i wszyscy otrzymali stypendia za osiągnięcia sportowe. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Karol Oksiuta - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wyszkach - 3 miejsce – otwarte zawody pływackie o puchar Północnego Mazowsza pod patronatem Burmistrza Miasta Mława -s. dowolny 200 m;

- 2 miejsce –Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12, 13 lat s. grzbietowy na 100 m;

- 2 miejsce – Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12,13 lat s. grzbietowy 200 m;

- 3 miejsce- Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12,13 lat s. dowolny 400m;

- 2 miejsce - Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Pływaniu s. grzbietowy 50m;

- 2 miejsce - Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Pływaniu s. grzbietowy 100m;

- 3 miejsce Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Pływaniu s. dowolny 200m;

- 2 miejsce – Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Pływaniu s. dowolny 400m.

Patryk Niewiński- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wyszkach:

- 2 miejsce I.K.O. Matsushima Polish Open IV Otwarty Turniej Karate Kyokushin;

- 3 miejsce – Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Shinkyokushinkai/Kyokushin;

-1 miejsce - Turniej Karate o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo;

- 1 miejsce – VIII Turniej Karate Shinkyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich;

- 1 miejsce – I.K.O.N. Fighters Open Kyokushin Tournament w Białymstoku

Zofia Karpiesiuk- Szkoła Podstawowa im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie

- 1 miejsce w Kumite VIII Turniej Karate Shinkyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich;

- 2 miejsce - Turniej Karate o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo

- 3 miejsce –Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Karate Kyokushin- Shinkyokushin;

- 3 miejsce - Ogólnopolski Turniej Kyokushin/Shinkyokushin w kategorii Kata oraz Kumite

Hubert Niewiński – Szkoła Podstwowa im. Jana Pawła II w Wyszkach:

- 1 miejsce - VIII Turniej Karate Shinkyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich;

- 3 miejsce I.K.O.N. Fighters Open Kyokushin Tournament w Białymstoku;

- 3 miejsce I.K.O. Matsushima Polish Open IV Otwarty Turniej Karate Kyokushin;

Wojciech Karpiesiuk- Szkoła Podstawowa im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie:

- 2 miejsce Ogólnopolski Turniej Karate Kata&Kumite Bushi-Do Cup 2021;

- 3 miejsce w Kumite w Pucharze Wielkopolski Karate Shinkyokushinkai/Kyokushin;

- 3 miejsce – Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Shinkyokushinkai/Kyokushin;

- 3 miejsce – VI International Tournament Karate Shinkyushin Skarżysko-Kamienna Cup 2020;

- 2 miejsce I.K.O.N. Fighters Open Kyokushin Tournament w Białymstoku.

Wiktor Kamiński- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wyszkach:

- 1 miejsce I.K.O.N. Fighters Open Kyokushin Tournament w Białymstoku;

- 2 miejsce I.K.O. Matsushima Polish Open IV Otwarty Turniej Karate Kyokushin;

Magdalena Sielewończuk- Szkoła Podstawowa im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie:

- 3 miejsce - Ogólnopolski Turniej Karate Kata&Kumite Bushi-Do Cup 2021

Michał Kalinowski- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wyszkach

-3 miejsce I.K.O.N. Fighters Open Kyokushin Tournament w Białymstoku;

- 3 miejsce w Kumite w Pucharze Wielkopolski Karate Shinkyokushinkai/Kyokushin.

Aleksandra Danilczuk- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wyszkach:

- powołana do wojewódzkiej kadry młodzieżowej w boksie, jest zawodniczką Bokserskiego Klubu Hetman Białystok.

Wszystkim uczniom wręczono dyplomy i drobne upominki, zaś ich rodzicom listy gratulacyjne.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.