W dniu 30 września 2021 r. Gmina Wyszki zakończyła realizację zadania pn. Integracja społeczności wiejskiej poprzez zakup strojów ludowych z doposażeniem świetlic wiejskich oraz zagospodarowaniem terenu, współfinansowanego z budżetu Województwa Podlaskiego w ramach „Programu odnowy wsi województwa podlaskiego – Kreatywna wieś”. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 32 090,25 zł, z czego kwota dofinansowania wyniosła 15 000zł a wkład własny 17 090,25 zł. W ramach realizacji zadania Koło Gospodyń Wiejskich „Strabella – Moja Mała Ojczyzna” otrzymało stroje stylizowane i wzorowane na elementach strojów ludowych z regionu obecnego województwa podlaskiego. Projekt oraz wykonawstwo zamówienia strojów zrealizowała pani Barbara Piortowska. Doposażono świetlice wiejskie w miejscowościach: Mulawicze oraz Samułki Duże w sprzęt AGD, krzesła bankietowe i stoły. Przy budynkach świetlic wiejskich dokonano nasadzenia roślinami miododajnymi – krzewami żarnowca.

Realizacja projektu jest inwestycją w kapitał ludzki, podniesieniem poziomu jakości życia mieszkańców. Wykorzystanie zakupionych sprzętów przyczyni się do samorealizacji, budowania poczucia sukcesu i satysfakcji z osiągniętych efektów wykonanej pracy. Konkurowanie z miejskimi ośrodkami kultury i rozrywki stanie się wyrównane. Wykorzystanie zdolności artystycznych oraz potencjału przedsiębiorczości jaki charakteryzuje mieszkańców gminy zaprocentuje w przyszłości rozwojem danego obszaru w wymiarze gospodarczym i społecznym.