W dniu 26.03.2022 odbył się w naszej gminie Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Wyszki. To pierwsza tego typu impreza którą zorganizował tutejszy prężnie działający Klub Karate Kyokushin Wyszki. W turnieju wzięło udział blisko 100 zawodników z 9 klubów z całego regionu północno wschodniej Polski. Nasi zawodnicy brali udział w kategorii kata (pokazy układów) i kumite (walki), i to szczególnie w tej drugiej kategorii nasi klubowicze mogli pokazać swoją waleczność i umiejętności w walce kontaktowej. Ich ciężka praca na treningach została nagrodzona, ponieważ zajęliśmy 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Atmosfera na turnieju była gorąca, wszystkim udzieliły się emocje zawodników i duch sportowej rywalizacji. Chcielibyśmy bardzo podziękować za doping i wsparcie panu Wójtowi Mariuszowi Korzeniewskiemu, dyrektorowi SP w Wyszkach panu Jackowi Falkowskiemu, Przewodniczącej Rady Gminy pani Zofii Oksiuta, dyrektor BS Brańsk oddział Wyszki pani Barbarze Wyszkowskiej- Perkowskiej, doktorowi Bogdanowi Szorcowi i Jerzemu Kalinowskiemu za opiekę medyczną nad startującymi oraz całej załodze GCBK. Podziękowania kierujemy do BKKK KANKU z Białegostoku za cenne rady i możliwość korzystania z Waszego turniejowego doświadczenia. Serdecznie dziękujemy również całej społeczności naszego Klubu za zaangażowanie w przygotowanie i obsługę turnieju. Przypominamy że w zdrowym ciele zdrowy duch i zapraszamy do nas na treningi wszystkich chętnych w każdy wtorek i czwartek.

Tekst i zdjęcia Klub Karate Wyszki                                                                                                            OSU KKK Wyszki