Polski Lad oraz BGK baner informacyjny 730x255

W dniu 11 kwietnia 2022 roku Wójt Gminy Wyszki Mariusz Korzeniewski i Pani Skarbnik Teresa Falkowska podpisali umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa dróg na terenie Gminy Wyszki” , z dofinansowaniem z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W ramach inwestycji  gmina przebuduje cztery odcinki dróg o łącznej długości ok 2,6 km w miejscowościach: Ignatki, Zakrzewo, Łapcie i Topczewo oraz jedną finansowaną ze środków własnych w miejscowości Strabla-Łyse. Realizacja zadań znacząco poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie gminy.

Inwestycję podzielono na części. Wykonawcą pierwszej części zadania- przebudowy drogi w miejscowości Topczewo jest firma Michał Pietraszko TRANSPOL ul. Szpitalna 1A 18-100 Łapy, a drugiej i trzeciej części firma TFK ROADS Jacek Timofiejuk, ul. Obrońców Westerplatte 42, 17-300 Siemiatycze. Przekazanie placu budowy nastąpi w terminie 5 dni od podpisania umowy. Zakończenie prac zgodnie z umową nastąpi nie później niż 30 sierpnia 2022 r.