W sobotę 23 kwietnia 2022 r. w Świątyni Opatrzności Bożej odbył się pogrzeb Karoliny Kaczorowskiej. Zmarła 21 sierpnia 2021 r. w Londynie żona Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta Rzeczypospolitej na uchodźstwie spoczęła w Panteonie Wielkich Polaków obok męża, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Uroczystościom żałobnym przewodniczył metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz, a homilię wygłosił biskup polowy Wojska Polskiego, wieloletni delegat Episkopatu Polski do spraw Polonii Wiesław Lechowicz.

Karolinę Kaczorowską pożegnała najbliższa rodzina, prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, przedstawiciele rządu i najważniejszych instytucji państwowych, harcerze oraz mieszkańcy Warszawy. W uroczystościach udział wzięli także przedstawiciele Gminy Wyszki.

Karolina Kaczorowska z domu Mariampolska (ur. 26 września 1930 r.w Stanisławowie) – polska nauczycielka i działaczka emigracyjna, wdowa po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim, w latach 1989–1990 pierwsza dama Polski. Córka Franciszka i Rozalii z Mariampolskich. W czasie okupacji sowieckiej (1939–1941) została wraz z rodziną wywieziona na Syberię. Jej ojciec przebywał w łagrze, po amnestii wstąpił do Wojska Polskiego. Po opuszczeniu Związku Sowieckiego i ewakuacji do Persji podzieliła los "dzieci tułaczych" w Azji i Afryce - w osadzie Koja w Ugandzie, gdzie uczęszczała do prowadzonej tam polskiej szkoły. Po przyjeździe do Wielkiej Brytanii ukończyła studia na Uniwersytecie w Londynie. Pracowała następnie jako nauczycielka, poświęciła się również działalności w harcerstwie polskim na uchodźstwie, podczas której poznała przyszłego męża Ryszarda Kaczorowskiego. Ślub wzięli 19 lipca 1952 w Londynie. Mieli dwoje dzieci: Alicję (zamężna: Jankowska) i Jadwigę Jagodę (Szulc), doczekali się również pięciorga wnuków. U boku męża aktywnie uczestniczyła w życiu społecznym polskiej emigracji, zaangażowana była m.in. w działalność charytatywną Zjednoczenia Polek w Wielkiej Brytanii.

Pani Karolina Kaczorowska Gminę Wyszki odwiedzała kilkakrotnie. Po raz pierwszy wraz z mężem 28 maja 1991 r. na uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę w dziesiątą rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć Panią Prezydentową podczas obchodów Święta Szkoły w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach w dniu 15 listopada 2011 r. Kolejna wizyta miała miejsce 17 marca 2013 roku. Wówczas Pani Karolina Kaczorowska wzięła udział w uroczystym nadaniu imienia Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego Szkole Podstawowej w Strabli. W tym samym roku, a dokładnie 26 maja 2013 roku Pani Prezydentowa zaszczyciła swoją obecnością uroczystość poświęcenia sztandaru i odsłonięcia pomnika patrona Szkoły Podstawowej w Topczewie księdza Franciszka Jakuba Falkowskiego.

Uchwałą Nr XIII/132/12 Rady Gminy Wyszki z dnia 14 czerwca 2012 r. Pani Prezydentowej Karolinie Kaczorowskiej został nadany tytuł Honorowego Obywatela Gminy Wyszki. Wcześniej, bo w 2011 roku tytuł Honorowego Obywatela Gminy Wyszki przyznany był pośmiertnie Ryszardowi Kaczorowskiemu Ostatniemu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie.